Przywracanie blasku nieruchomościom zabytkowym w Polsce

Przywracanie blasku nieruchomościom zabytkowym w Polsce

Nieruchomości zabytkowe w Polsce, od jakiegoś czasu, zdawałoby się, zapomniane, zaczynają cieszyć się coraz większa popularnością zwłaszcza wśród osób ceniących historię i pragnących każdego dnia przeżywać jej smak na swój sposób. Renowacja takich nieruchomości, choć czasochłonna, na pewno się opłaca- dzięki temu możemy lepiej zrozumieć kim byli nasi przodkowie i kim tak naprawdę jesteśmy my.

Każde biuro nieruchomości, doskonale zdające sobie sprawę z tego jak intratne są transakcje dotyczące zabytkowych budynków, jest żywo zainteresowany tym zagadnieniem.  Mieszkania i domy tego typu często potrzebują przywrócenia im dawnego blasku, co, zważywszy na niesamowity efekt końcowy, jest warte trudu. Nieruchomości, wśród których pełno jest stylowych, klimatycznych budynków tego typu, również cieszą się coraz większą popularnością. Jak powszechnie wiadomo, rynek nieruchomości to nieskończona kopalnia możliwości i już teraz możemy dostrzec nowy trend pojawiający się w tej branży, a są nim mianowicie najwyższe budynki.

 

Inwestowanie w nieruchomości zabytkowe

Inwestowanie w nieruchomości zabytkowe, takie jak na przykład secesyjne mieszkania czy też barokowe domy zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Starania o owe inwestycje są wspierany różnymi sposobami reklamowania, jednak najbardziej sugestywną metodą są fantastyczne wizualizacje żywo oddziałujące na wyobraźnię każdego człowieka. Choć daje się również zauważyć trend związany z budowaniem tak supernowoczesnych obiektów jak najwyższe budynki, paradoksalnie, rynek zabytkowych nieruchomości również zaczyna nabierać rumieńców. Takie ciekawe nieruchomości przyciągają inwestorów. Nie kierują się oni tylko historycznymi sentymentami, ale również realną możliwością zysku. Choć inwestowanie może być ryzykownym zajęciem, można z przekonaniem stwierdzić, że mimo to warto inwestować w zabytkowe nieruchomości chociażby dlatego, że przechowują pamięć o naszych przodkach i mogą nam powiedzieć nie tylko kim oni byli, ale także kim jesteśmy my. Życie pokazuje, że inwestycja w historię to także dobra inwestycja w przyszłość.

 

Źródła finansowania nieruchomości zabytkowych

Pałace, zamki, kościoły czy też katedry, które liczą już dziesiątki lat są specyficznym rodzajem nieruchomości. Są to zabytki, nasze dobra kulturowe, a więc wymagają one szczególnej, którą zapewni m.in. prawidłowe finansowanie. Źródłem finansowania mogą być przede wszystkim środki własne generowane przez samą nieruchomość. Do takich źródeł zaliczamy również pieniądze uzyskane poprzez prowadzenie działalności gospodarczej na danej nieruchomości zabytkowej. Pomocą w finansowaniu mogą okazać się również nadwyżki finansowe osiągane z innej działalności gospodarczej nie związanej stricte z nieruchomością zabytkową. Do tzw. obcych źródeł finansowania nieruchomości zabytkowych należą dotacje z funduszów krajowych oraz środki finansowe Unii Europejskiej. Źródeł finansowania należy również szukać zagranicą, gdyż istnieją wszelkiego rodzaju fundusze zagraniczne oraz programy pomocy. Również mecenat oraz sponsoring warto wziąć pod uwagę. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem wydaje się być zaciągnięcie kredytu. Za dodatkowa formę finansowania nieruchomości zabytkowych można uznać ulgi podatkowe oraz inne tego typu zwolnienia od opłat związanych z daną nieruchomością.

 

Rewitalizacja starych nieruchomości na cele biurowe

Nowy bruk oraz nowe elewacje to najbardziej widoczne efekty rewitalizacji. Obok nich pojawiają się również bardzo często rewitalizacje starych nieruchomości na cele biurowe. Zapotrzebowanie na tego typu nieruchomości szczególnie w centrach wielkich miast jest niespodziewanie duże. Przybywa bowiem osób, które rozpoczynają swoją działalność gospodarczą i szukają biura, gdzie mogliby ją prowadzić. Obserwujące rynek nieruchomości władze miast korzystają z tego faktu nieustannie remontując i odnawiając nieatrakcyjne już budynki.  Robią to, aby zachęcić osoby to skorzystania z tak pięknie wyglądającej nieruchomości. Inwestycje deweloperskie w tym względzie nie mają końca, gdyż tam, gdzie występuje duży popyt należy zwiększyć również podaż. Jest to przecież czysty marketing. Stare budynki stojące w centrum miasta są bowiem doskonałym miejscem na prowadzenie biura. Właścicielom firm nie przeszkadza nawet to, że czynsz za użytkowanie takiego biura w zrewitalizowanym budynku jest nieco wyższy. Liczy się tylko dogodne położenie tego budynku. O nieruchomościach warto poczytać na stronie http://www.1de.pl/raport-rynku-nieruchomoci-deweloperzy-dusz-si-nadmiarem-mieszka/, ponieważ orientacja w zakresie analiz rynkowych jest dzisiaj bardzo ważna i często w różnych sytuacjach życiowych bardzo się przydaje.

Komentarze wyłączone.