Płytki ceramiczne do małych łazienek w Poznaniu

Płytki ceramiczne do małych łazienek w Poznaniu

Nie każdy z nas może się pochwalić przestronną i jasną łazienką, którą można urządzać w dowolny sposób, przerabiając ją nawet na domowe spa czy saunę. Ze względu na to, że stolica Wielkopolski charakteryzuje się w większości wysokimi i gęsto osadzonymi blokowiskami, poznańskie łazienki są małe, nieustawne i niezwykle niewdzięczne podczas ich urządzania.Są oczywiście pewne zabiegi dekoratorskie czy możliwości optycznego powiększenia pomieszczenia i sprawienia, że pomimo niewielkiej powierzchni będzie się wydawało większe i bardziej funkcjonalne, dlatego też oferujący płytki ceramiczne Poznań może być doskonałym przykładem na popularyzację biur projektowych zajmujących się urządzaniem właśnie takich niewielkich łazienek. Sztuka wyposażania takich pomieszczeń jest niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem, zwłaszcza, że większości z nas zależy na tym, aby pomimo ograniczonego metrażu umieścić w nich wszystko to, co niezbędne i bez czego nie możemy się obejść. Pierwszym błędem jaki jednak popełniamy, jest zastępowanie standardowej armatury zminiaturyzowanymi umywalkami, wannami czy toaletami z nadzieją, że wnętrze automatycznie stanie się większe. Zapominamy jednak o tym, że nagromadzenie sprzętów i drobiazgów działa zupełnie odwrotnie, przytłaczając pomieszczenie i „obkurczając” i tak już niewielką łazienkę. Co więc najlepiej zrobić? Zainwestować w ceramikę i armaturę standardowej wielkości, ale starać się, aby zlewy, półki czy lustra były podwieszane i nie dotykały powierzchni podłogi. Im mniej rzeczy będzie się na niej znajdować, tym lepiej dla naszej łazienki. Dzięki dobrodziejstwu najnowszych trendów, możemy zaopatrzyć się już w armaturę ze szkła, przez co wszystko nabiera lekkości, jest przezroczyste i mniej przytłaczające.

Dobrze jest zaplanować urządzanie małej łazienki jeszcze na wstępnym etapie „szkicowania” efektu ostatecznego, dzięki czemu zyskuje się więcej czasu na wyszukanie dodatków i armatury dopasowanych stylem i wielkością do naszego wnętrza. Jeżeli wszystko dobrze zaplanujemy, będziemy też w stanie przewidzieć prawdopodobne wydatki dodatkowe, które mogą „wyskoczyć” w trakcie wykonywania prac remontowych. Pilnowanie kosztorysu może być opłacalne, ponieważ będziemy lepiej rozporządzać swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi i nie zainwestujemy ich w niewłaściwy sposób. Oferujący płytki ceramiczne  proponuje wszystkim zainteresowanym dostęp do ogromnej palety możliwości aranżacyjnych, które mogą być uzyskane za pośrednictwem najróżniejszych materiałów. Producenci wyposażenia łazienek od kilku sezonów próbują przekonać nas do drewnianych paneli oraz kamienia, jednak jeżeli chodzi o nasze gusta, od wielu lat niepodzielnie panują płytki ceramiczne, które są stosunkowo tanie, łatwo dostępne i produkowane w nieskończonej ilości formatów i kolorów. W małych łazienkach niezwykle ważne jest oświetlenie, ponieważ umieszczone na podwieszanym suficie lepiej odbija się na powierzchni kafli. Płytki gresowe czy ceramiczne powinny być więc gładkie, najlepiej gdyby były jasne i posiadały błyszczącą powierzchnię. Im mniej wzorów na kaflach, tym lepiej, dlatego w przypadku niewielkich pomieszczeń sprawdzą się najlepiej proste płytki kwadratowe lub podłużne o zwiększonym rozmiarze, dzięki czemu zyskamy optycznie kilkanaście centymetrów.

płytki ceramiczne

płytki ceramiczne

Z doborem płytek nie powinniśmy mieć problemów, hegemonami są marki Opoczno, płytki ceramiczne Paradyż czy też Tubądzin, jednak z sezonu na sezon przybywa wiele nowych firm mających nadzieję na podbicie serc zwolenników nowatorskich rozwiązań. Oczywiście nie mniej ważna jest, wspomniana już wcześniej, ceramika łazienkowa, którą w większości produkuje Cersanit i którą pozyskać możemy w nieskończonej ilości kolorach, formatach i kształtach. Do wyboru mamy umywalki, sedesy, bidety, kabiny prysznicowe oraz wanny, jednak mała łazienka ogranicza nam pole manewru, w związku z czym z niektórych elementów zwykle musimy zrezygnować. Możemy więc pożegnać się z marzeniami o jednoczesnym posiadaniu wanny i prysznica, poszukując środków zastępczych, łączących w sobie i jedno i drugie. Jeśli chodzi o płytki ceramiczne warto jeszcze wspomnieć o firmach poznańskich, które również proponują nowoczesne oraz solidne rozwiązania. Na stronie producenta można poczytać na ten temat szerzej i sprawdzić, jakie oferty są dzisiaj najbardziej w cenie oraz które z nich cieszą się największą popularnością wśród polskich rodzin.

Komentarze wyłączone.