Okna dachowe, które wybrać?

Okna dachowe, które wybrać?

Okna dachowe Optilight to elementy, które wykazują bardzo dobre parametry. W niczym nie ustępują oknom bardziej znanych i cieszących się zaufaniem ludzi firm. Jeśli więc stoisz przed wyborem okien do swojego domu warto rozważyć i tę propozycję.
Głównymi zaletami okien optilight są ich jakość i cena. Jeżeli do tej pory wydawało Ci się, że coś, co jest atrakcyjne cenowo nie może być dobre, najwyższy czas zmienić nastawienie. Okna dachowe Optilight to jeden z najlepszych wyborów, jakich możesz dokonać. W niniejszym artykule postaram się to udowodnić. Szczegółowo przeanalizujemy dwa rodzaje okien, co mam nadzieję, w znacznym stopniu ułatwi Ci podjecie decyzji, które z okien dostępnych na rynku wybrać.
Okna obrotowe Optilight zostały wyposażone w jednokomorowy zestaw szybowy. Jego grubość wynosi dwadzieścia cztery milimetry. Pomimo tego, że zestaw ten prezentuje się bardzo atrakcyjnie, to wykazuje on bardzo wysokie parametry izolacji termicznej i akustycznej. Nie musisz więc obawiać się tego, że wraz z montażem okien dachowych wzrosną Twoje rachunki. Nie ma również opcji, że niepokojące dźwięki z ulic czy te towarzyszące zjawiskom atmosferycznym (burza, silny wiatr, grad) będą zakłócały Twój spokój. Warto obietnice te poprzeć faktami. Otóż optymalny współczynnik przenikania ciepła w Polsce w przypadku okna wynosi 2,6 W/m2K, jeśli chodzi o okna dachowe Optilight jest on równy 1.5 Wm2K. Im niższy współczynnik tym lepsza izolacja. Pozostałe, niemetalowe elementy tych okien wykonane zostały z najlepszej jakości drewna sosnowego. Zostało ono sklejone warstwowo, zaimpregnowane i pomalowane ekologicznym lakierem akrylowym. Ponadto zostały one osłonięte profilami aluminiowymi co zwiększa odporność okien na negatywne skutki oddziaływania czynników atmosferycznych, w tym promieni UV. Jeśli chodzi o użytkowanie tego typu okien, warto zwrócić tutaj uwagę na kilka szczegółów, które znacznie ułatwiają korzystanie z nich. Po pierwsze jest to zawias zamieszczony w połowie ich wysokości. Umożliwia on swobodny obrót okna i otworzenie go do kąta 180°. Pozwala to nie tylko na wietrzenie pomieszczenia, ale także znacznie ułatwia utrzymanie w czystości zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej części okna. Klamka została umieszczona w dolnej części okna co znacznie ułatwia korzystanie z niego niskim osobom. Nie oznacza to jednak niebezpieczeństwa. Nie musisz martwić się, że okno zostanie niepożądanie otwarte przez dzieci czy też silny wiatr. Co więcej, umożliwia ona na ustawienie dwóch wielkości mikrouchyleń, które umożliwiają napływ świeżego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Okna dachowe Optilight obrotowe zostały przeznaczone do montażu na dachach o katach nachylenia wynoszącym od 15° do 90°. Bez najmniejszych trudności samodzielnie sobie z nim poradzisz. Zestawie z oknem znajdują się niezbędne do jego montażu akcesoria. Należą do nich elementy takie, jak kątownik, z którym łatwiejsze będzie ulokowanie okna w konstrukcji dachu, a klin pomoże Ci je wypoziomować. Dzięki instrukcji będziesz wiedział, w jakiej kolejności i jak wykonywać poszczególne etapy.
Innym rodzajem okna Optilight jest okno przeznaczone do montażu w pomieszczeniach o wyższym natężeniu wilgoci, np. w łazienkach, pralniach, suszarniach czy kuchniach. Są to okna TLP. Wykonane zostały profili PVC wzmocnionych stalowym rdzeniem. Między innymi dzięki temu okna są stabilne i bardzo trwałe, nawet jeśli ich eksploatacja jest bardzo intensywna. Materiały, jakich użyto do wykonania okien nie pochłaniają wilgoci, co dodatkowo przedłuża ich trwałość i zwiększa komfort użytkowania. Tak, jak powyżej opisywany model okna, tak i to zostało wykonane w konstrukcji obrotowej. Dzięki temu i zasuwce blokującej, która przeciwdziała niekontrolowanym ruchom okna, bez problemu umyjesz je z obu stron oraz szybko i skutecznie przewietrzysz pomieszczenia zlokalizowane na poddaszach. Klamka umieszczona w dolnej części okna ułatwia jego zamykanie i otwieranie, a funkcja mikrouchyłu umożliwia wentylowanie pomieszczenia. Wewnętrzna szyba została pokryta powłoką niskoemisyjną, która zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń latem i wychładzaniu zimą. Okna dachowe Optilight objęte są 10 letnią gwarancją.

Komentarze wyłączone.