Mechanika samochodowa

Mechanika samochodowa

Na rynku działa wiele warsztatów samochodowych. Aby wybrać najlepszy, warto porównać doświadczenie mechaników w nich pracujących, ich kompetencje, kwalifikacje, używany przez nich sprzęt i narzędzia, a także opinie innych osób.

To czym zajmuje się mechanika samochodowa, to między innymi takie elementy jak silnik, rozrząd, zawieszenie, układ kierowniczy, układ hamulcowy, układ wydechowy, skrzynia biegów, centralny zamek, ogumienie, oświetlenie. Czasem oferowany jest również tuning, montaż zabezpieczeń i alarmów, obsługa klimatyzacji, diagnostyka komputerowa, lakiernictwo, blacharstwo.

Zanim wybierzemy się więc do wybranego warsztatu, firmy, warto poznać zakres jej usług. Do bardziej szczegółowych usług, które wykona dla nas mechanik samochodowy , zalicza się między innymi: wymiana klocków hamulcowych, wymiana łożyska koła, wymiana przegubów, naprawa zawieszenia, wymiana chłodnicy, wymiana filtra powietrza, kapitalny remont silnika, wymiana filtrów i oleju, sprawdzenie geometrii kół, wymiana sprzęgła, naprawa układu kierowniczego, wymiana uszczelki pod głowicą silnika, regeneracja pomp wodnych, regeneracja tarcz hamulcowych, wymiana wahacza, wymiana sprężyn i amortyzatorów, naprawa hamulców, wymiana szczęk, naprawa tłumika i wiele innych. Cena za usługi jest uzależniona od ich rodzaju, a także od cennika danego warsztatu samochodowego.

Przykładowo cena za wymianę klocków hamulcowych waha się w granicach czterdziestu złotych, a za wymianę uszczelki pod głowicą silnika zapłacimy około trzystu złotych. Gdy nasz pojazd nie działa poprawnie, mechanik samochodowy wykona jego kontrolę, omówi zakres i rodzaj niesprawności oraz poda nam orientacyjną cenę za jego naprawę (cena części wymiennych plus cena za usługę) oraz termin, w którym pojazd będzie naprawiony. Następnie zaplanuje dokładnie swoją pracę, zamówi zamienne części (chyba że możliwa będzie naprawa części uszkodzonej, niepoprawnie działającej) i wykona wszystkie niezbędne czynności związane z naprawą.

Niektórzy z nas potrafią niektóre części wymienić sami, lecz warto skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu samochodowego – mechanika samochodowa nie jest bowiem prostą dziedziną. Do mechanika samochodowego warto wybrać się także wtedy, gdy kupujemy samochód używany. W warsztacie zostanie on dokładnie sprawdzony, gdyż może posiadać on ukryte wady i usterki, które nie zostały przedstawione przez nieuczciwego sprzedawcę. Podczas przeglądu sprawdzany jest między innymi układ napędowy, paski klinowe, akumulator. Na uwagę zasługują – jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną i branżę mechaniki samochodowej – przede wszystkim spółki poznańskie. Wpisując w wyszukiwarkę hasło mechanika samochodowa Poznań znajdziemy wiele firm wartych uwagi. Warto mieć do swojego mechanika przede wszystkim zaufanie, ponieważ powierzenie mu auta jest dla nas ważnym wydarzeniem.

Komentarze wyłączone.