Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Cera trądzikowa wymaga szczególnego rodzaju pielęgnacji. Trzeba pamiętać o tym, że jeśli nie dobierze się do swojej cery właściwych kosmetyków, wówczas problem z trądzikiem może się jeszcze bardziej nasilić. Jak zatem pielęgnować cerę trądzikową? Czy trądzik pospolity, różowaty i inne jego postacie można wyleczyć? Jeśli chcesz poznać odpowiedź, zapraszamy do przeczytania tego tekstu poświęconego pielęgnacji cery trądzikowej.

(Nie)dobre kosmetyki
Wtedy, gdy na cerze pojawiają się nieestetyczne wypryski, zazwyczaj pierwszą czynnością, którą robimy, jest udanie się do drogerii, aby zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Do tego jeszcze trzeba wskazać na domowe sposoby na trądzik, ale tym przyjrzymy się nieco dalej. Kupno odpowiednich środków to bardzo dobry pomysł, ale tylko wtedy, gdy wiadomo, co jest nam potrzebne, a wiele osób kupuje nie to, co dobre, ale to, co dobrze reklamowane. Na stronie http://www.medship.pl/tradzik można znaleźć więcej ciekawych i pożytecznych informacji na temat samego trądziku. Warto orientować się w tego typu rzeczach, ponieważ przydają się one prędzej czy później w naszym życiu codziennym.

Trzeba zaznaczyć, że kosmetyki dostępne w drogeriach nie zawsze zapewniają nam odpowiedni poziom pielęgnacji. Na przykład kosmetyki zawierające silikony, oleje mineralne, glicerynę czy tez drażniące konserwanty, barwniki i substancje zapachowe potrafią wyrządzić więcej złego niż dobrego. Właśnie dlatego konieczne jest zawsze wybranie dla siebie najlepszych rozwiązań, które będą idealne dla naszej skóry i jednocześnie pomogą zlikwidować trądzik pospolity i inne jego odmiany, a przynajmniej spowodować jego mniejszą intensywność.

Po kosmetyki powinno się udać do apteki, tam można dostać je w dużym wyborze, a przy tym są one produkowane z takich substancji, które dobrze działają zarówno na trądzik młodzieńczy, jak i trądzik u dorosłych. Co wybrać? Na pewno warto poszukać opinii o poszczególnych środkach w Internecie, można znaleźć ciekawe opinie oraz recenzje na wielu portalach, więc można zdecydować się na wyszukanie wśród nich takich, które idealnie będą mogły spełnić nasze oczekiwania.

Do tego jeszcze trzeba wskazać na coraz popularniejsze kosmetyki naturalne. Wyprodukowane z składników ekologicznych, bez szkodliwych konserwantów i wypełniaczy mogą świetnie poradzić sobie z problemami cery trądzikowej. Takie naturalne sposoby na trądzik w wielu przypadkach są niezwykle skuteczne, zatem warto przyjrzeć się dostępnym propozycjom. Także hipoalergiczne produkty dla dzieci są doskonałym rozwiązaniem wtedy, gdy poszukujemy delikatnych kosmetyków do pielęgnacji cery trądzikowej.

Bardzo dobre kosmetyki możemy też kupić w Internecie, warto poszukać informacji o polecanych i skutecznych środkach na trądzik na stronach internetowych, a jeśli coś nas zaintryguje, wówczas możemy zdecydować się na wygodne kupno przez sieć nowych kosmetyków.

Zawsze jednak pamiętajmy o tym, że niewłaściwie dobrane kosmetyki powodują trądzik kosmetyczny, więc powinniśmy zawsze wprowadzać je do swojej codziennej pielęgnacji powoli, żeby zbadać, czy dobrze działają one na naszą skórę, czy też jeszcze bardziej zaostrzają objawy trądziku. Nie powinno się stosować całej serii nowych środków za jednym razem, wtedy nie będzie można dociec, który z kosmetyków wywołuje uczulenie czy też powstawanie wyprysków.

Co warto mieć pod ręką?
Widzimy zatem, że kosmetyki dla osób z trądzikiem są szeroko dostępne. Co warto więc mieć w łazience? Na pewno warto pomyśleć o dobrym środku do oczyszczania cery. Musi być on jednoczenie skuteczny, ale też delikatny, ponieważ w przeciwnym przypadku będzie mógł spowodować zaostrzenie się trądziku. Jeśli skarżymy się na trądzik ropowiczy, nie powinniśmy stosować środków ze ścierającymi granulkami, mogą one rozdrapać zmiany oraz roznieść bakterie po całej twarzy. Do oczyszczania warto wybrać żele oraz płyny micelarne. Nie powinno używać się zwykłego mydła, które wysusza cerę.

Po oczyszczeniu cery trzeba zadbać o jej tonizowanie, czyli obniżenie jej pH do bardziej kwaśnego, które nie sprzyja rozwojowi bakterii. Postawmy na toniki także delikatne, lepiej nie kupować tych matujących, ponieważ przeważnie mają one w składzie alkohol, który dodatkowo podrażnia skórę z trądzikiem oraz powoduje większe jej przetłuszczanie się.

Krem to także bardzo ważny kosmetyk, jeśli chodzi o leczenie trądziku. W aptekach i drogeriach można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Przy trądziku warto mieć zarówno krem na dzień, jak i na noc. Na dzień można wybrać lekki krem nawilżający, dobrze by było, aby miał stabilny filtr UV. Na noc można stosować kremy z kwasami, które pozwalają usunąć blizny po trądziku, a także rozjaśniają i odmładzają cerę. Można też wybrać kremy z retinoidami czy naturalnymi ekstraktami. Raczej nie powinno wybierać się kremów matujących na dzień, ponieważ mogą one podrażniać cerę i zapychać jej pory – dobrze nawilżona i uregulowana skóra nie będzie się mocno przetłuszczała.

Do tego przyda się jeszcze peeling. Dla osób, które mają trądzik młodzieńczy czy też inne postaci trądziku najlepsze są peelingi rozpuszczające naskórek, które nie roznoszą bakterii po twarzy. Pod ręką warto też mieć preparat punktowy na wypryski, z którym można je łatwiej wysuszyć oraz wyleczyć. Pamiętajmy też, aby nie wyciskać wyprysków!

Domowe sposoby na trądzik
Przy leczeniu trądziku można też zastosować sprawdzone domowe sposoby: picie naparu z bratka oczyszcza cerę, można też postawić na maseczki z aspiryny, miodu, drożdży, które też świetnie działają na cerę zanieczyszczoną i z wypryskami. Wiele osób produkuje też z półproduktów własne kosmetyki – w Internecie można znaleźć sklepy, które je sprzedają. W ten sposób można dobrać idealny program pielęgnacyjny dla siebie.

Trądzik a dieta
Także odpowiednia dieta na trądzik nie zaszkodzi: powinno wystrzegać się potraw zbyt tłustych, smażonych, słodkich czy też pikantnych. Chociaż nie udowodniono powiązań pomiędzy dietą a wyskakiwaniem wyprysków, to jednak właściwa dieta pomoże w oczyszczeniu organizmu i będzie miała ogólnie dobry wpływ na cerę.

Pamiętajmy jednak o tym, że nie zawsze same kosmetyki czy dieta to wszystko – jeśli nic nie przynosi poprawy, trzeba udać się do dermatologa, który zaleci odpowiednie leczenie trądziku, wypisując leki na receptę, które poradzą sobie z nim o wiele lepiej.

Komentarze wyłączone.