Wynajęcie biura – na co zwracać uwagę

Wynajęcie biura – na co zwracać uwagę

Dobrze prosperujący biznes to nie tylko kreatywna reklama czy doświadczeni pracownicy. Coraz częściej potencjalny klient zwraca uwagę nie tylko na nasze dokonania i działania promocyjne, ale również na elementy stricte wizerunkowe. Te ostatnie w dużej mierze wiążą się z naszą aparycją oraz siedzibą. Spółki wchodzące w stałą interakcję z klientem powinny zadbać zatem o to, by podczas spotkania biznesowego prezentować się na miarę oczekiwań tego ostatniego. To właśnie w tym kontekście bardzo ważną decyzją staje się wynajęcie oraz aranżacja biura, w którym biznes będzie prowadzony. Szczególnie ciekawą ofertę mają oczywiście większe miasta, ponieważ to właśnie tam inwestuje się w budowę nowoczesnych biurowców i apartamentów biurowych pod wynajem. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się podczas poszukiwań idealnego lokalu oraz jak zaaranżować znalezione wnętrze, by sprostać oczekiwaniom współczesnego konsumenta.

Lokalizacja biura

Coraz częściej (z powodu braku czasu, dużej ilości pracy) klient poszukujący usług kieruje się nie tylko doświadczeniem danej firmy, ale także jej lokalizacją czy możliwością szybkiego i sprawdzonego dojazdu. To właśnie z tego powodu ulokowanie biura staje się bardzo istotne dla każdej współczesnej działalności. Warto pamiętać o tym, by w pobliżu wynajętego lokalu znajdował się parking, ponieważ wiele osób porusza się dzisiaj za pomocą auta. Z drugiej strony nie można zapomnieć oczywiście o osobach niezmotoryzowanych. W okolicy biurowca powinny znajdować się zatem przystanki komunikacji miejskiej czy postój taksówek (najlepiej jedno i drugie, ponieważ druga opcja dla niektórych klientów może okazać się zbyt kosztowna). Warto na pocieszenie dodać, iż wynajem biura w dobrej lokalizacji wcale nie jest trudny. Szczególnie w większym mieście, takim jak Poznań czy Kraków. Firmy deweloperskie budujące biura, starają się lokalizować je w centrum, ponieważ dojazd do takiego miejsca często jest bardzo ułatwiony.

Nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń

nowe biuraDlaczego lepiej wybierać nowoczesne biurowce, wybudowane na przestrzeni kilku ostatnich lat? Odpowiedź wiąże się przede wszystkim z praktycznością takich miejsc. Ważna jest także szeroko pojęta nowoczesność, która pod względem estetyczności zaskoczy niejednego klienta. Ciekawe elewacje zewnętrzne, nowoczesne windy i parkingi podziemne z pewnością sprawdzą się na plus w każdej sytuacji. Osobnym aspektem jest oczywiście kwestia związana z bezpieczeństwem klientów biura oraz pracowników tam przebywających.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Względy bezpieczeństwa realizowane są dzisiaj za pomocą kilku czynników. Przede wszystkim zwraca się uwagę na zagrożenia wewnętrzne. Alarmy przeciwpożarowe oraz wyjścia ewakuacyjne do podstawa każdego nowoczesnego budynku. Oprócz tego na terenie nowych biurowców nierzadko pojawiają się kamery monitorujące obiekt dwadzieścia cztery godziny na dobę oraz specjalnie wynajęta ochrona. Wymienione elementy wpływają na poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu praca w takim miejscu staje się bardziej efektywna. To z kolei przekłada się oczywiście na kontakty biznesowe z każdym klientem.

Aranżacja wnętrza

Wygląd budynku to jedno. Należy jednak pamiętać również o tym, by wynajęte wnętrze odpowiednio zaaranżować. Zarówno pod względem praktycznym, jak i pod względem estetycznym. W cenie jest między innymi ergonomiczne stanowisko pracy, w skład którego wchodzi prawidłowe oświetlenie, dobór właściwych mebli czy temperatura panująca w pomieszczeniu. Wszystkie te elementy wbrew pozorom nie wpływają wyłącznie na pracowników. Samopoczucie tych ostatnich bardzo wpływa na wspomniany już wcześniej kontakt z klientami.

Na dobre biuro składa się zatem przynajmniej kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście wspomniana już wcześniej lokalizacja. Warto pamiętać, że nawet ta ostatnia – jeśli jest niekorzystna – już na starcie może zniechęcić potencjalnego klienta. Zbyt długo dojazd, szczególnie w dużych miastach, może być powodem rezygnacji z usług danej działalności. Kolejnym aspektem jest stan samego biurowca. W ostatnim czasie firmy deweloperskie realizują wiele projektów związanych z nieruchomościami biurowymi. Te ostatnie są nie tylko nowoczesne, ale również funkcjonalne. Z pewnością mogą zachwycić odwiedzających pod niejednym względem. Bardzo ważnym aspektem – jak zawsze – pozostaje bezpieczeństwo. Na szczęście obok wymyślnych elewacji zewnętrznych czy rozwiązań architektonicznych, ten aspekt także pozostaje dla firm deweloperskich priorytetem. Jeśli chodzi o nowoczesne i bezpieczne biura Poznań, Warszawa czy Wrocław są miastami zasługującymi na pochwałę pod względem takich projektów. Z pewnością bardziej atrakcyjne nieruchomości biurowe znajdziemy właśnie na terenie większych aglomeracji. Ostatnią kwestią pozostaje aranżacja biura. Ta powinna być nie tylko praktyczna, ale również charakterystyczna i estetyczna. Wszystko po to, by klient czuł się komfortowo i jednocześnie pozytywnie utrwalił sobie wizerunek danej firmy.

Komentarze wyłączone.