Agroturystyka

Agroturystyka

Agroturystyka bardzo rozwinęła się w naszym kraju w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Z roku na rok kolejne gospodarstwa wiejskie decydują się na wydzielenie pokoi pod wynajem dla gości, którzy z chęcią korzystają z uprzejmości domowników.

Dla wielu turystów gospodarstwa agroturystyczne są zdecydowanie bardziej atrakcyjne od eleganckich hoteli oraz rodzinnych pensjonatów w górach.

Wypoczynek na wsi, wśród przyrody, w pięknym otoczeniu przypadł do gustu wielu turystom dlatego też ta gałąź przemysłu turystycznego rozwija się błyskawicznie. Wielu właścicieli specjalnie dostosowuje także ogrody swoich gospodarstw pod potrzeby agroturystyki – przygotowywane są korty tenisowe, altanki na których można w otoczeniu natury wypić poranną kawę czy zjeść śniadanie a wieczorami pogrillować z domownikami i innymi gośćmi, parkingi, place zabaw dla dzieci czy niewielkie stadniny koni.

Bardzo wiele gospodarstw przygotowuje też oczka wodne z kaczkami lub rybkami, te usytuowane w bliskiej odległości od jeziora udostępniają także wypożyczalnię łodzi czy kajaków oraz sprzętu wędkarskiego, niekiedy w swojej ofercie mają także usługę organizowania wypraw krajoznawczych po najciekawszych zabytkach w okolicy. Ciekawym portalem turystycznym, gdzie znaleźć można wiele atrakcyjnych ofert jest biuro turystyczne online.

Kto wie, może i Ty planując przyszłoroczne wakacje i poszukując atrakcyjnego noclegu postanowisz zamiast sprawdzonego hotelu wybrać się na wypoczynek w naturze – w gospodarstwie agroturystycznym.

Skomentuj